close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
phone icon
Umów się na wizytę, zadzwoń:
733 777 675
address icon
ul. Nitschmanna 30-32
82-300 Elbląg

TRENING BIOFEEDBACK

star icon

Wykorzystujemy Biofeedback jako narzędzie wspomagające proces terapeutyczny –
NIGDY JAKO METODĘ TERAPEUTYCZNĄ !

 

Biofeedback to nowoczesna forma neurorehabilitacji, która dzięki pracy w bezpośrednim kontakcie z falami mózgowymi znacznie zwiększa efektywność i zakres możliwości terapeutycznych. Jest to doskonały sposób na wsparcie procesu terapeutycznego, jednak nie dla wszystkich! Dziesiątki placówek zawierających w swojej ofercie Biofeedback chwytem marketingowym sprzedają go jako lek na całe zło, który w swojej doskonałości wspiera leczenie wszelkich dolegliwości począwszy od poprawy pamięci i koncentracji, a skończywszy na spektrum osób nisko funkcjonujących. Dlatego zanim pełen nadziei na łatwy powrót do zdrowia zainwestujesz swój czas i oszczędności, upewnij się, że:

  • Twój specjalista, ma większe doświadczenie w naukach o zdrowiu, niż zaledwie kilkudniowe szkolenie uprawniające go do pracy z Twoim mózgiem. W naszej pracowni KAŻDY kto świadczy usługę biofeedbacku jest psychologiem lub neuropsychologiem.
  • Rozumiesz jak to działa. Biofeedback jest jak książka – możesz się z niej dużo nauczyć pod warunkiem, że umiesz czytać!

Wbrew pozorom podczas treningów nic nie dzieje się samo. Trening to ciężka praca zarówno Twoja jak i osoby, która Ciebie prowadzi. Jeśli nie zostałeś dobrze poinstruowany lub z jakichkolwiek powodów nie jesteś w stanie zrozumieć mechanizmu cyrkularnego działania biofeedbacku – to nie wypracujesz żadnej zmiany oprócz placebo. Dlatego też w naszej pracowni zdarza się, że częściej odmawiamy współpracy np. z dziećmi w wieku przedszkolnym, osobami z dużą dysfunkcją intelektualną, paradoksalnie z osobami z dużą dysfunkcją uwagi (ADD, ADHD), ponieważ dla nich będzie to tym samym co dla Ciebie czytanie książki w języku, którego nie rozumiesz.Kto więc może skorzystać z pomocy? Najprościej rzecz ujmując biofeedback może okazać się skuteczny dla każdego, kto jest wystarczająco sprawny intelektualnie, aby zaangażować się w terapię.

 

Podstawowym celem terapii Biofeedback jest poprawa jakości funkcjonowania naszego mózgu co automatycznie może przełożyć się na poprawę jakości całego naszego życia. Nieprawidłowa praca mózgu to również nieprawidłowa gospodarka energetyczna organizmu, dlatego nadmiar mimowolnych myśli, przewlekły smutek lub podsycana fantazjami złość szybko wyczerpują zapasy psychicznej energii, przez co stajemy się bardziej drażliwi, nerwowi i porywczy. Zmuszeni coraz częściej odpoczywać możemy odczuwać senność w ciągu dnia, brak motywacji, spadek zaangażowania, rosnącą bezsilność i poczucie bezradności.
Rozregulowany mózg może powodować bezsenność lub negatywnie wpływać na jakość snu przez możemy budzić się niewyspani nawet po wielogodzinnym odpoczynku.  

 

Czas trwania procesu wspierającego terapię to minimum 6 miesięcy z regularnością do 4 treningów tygodniowo – to przyjęty przez nas podstawowy plan treningowy.  Po tym czasie wykonujemy testy kontrolne na podstawie, których trener ocenia czy wymagana jest kontynuacja treningów. Zalecamy treningi 2-3 razy w tygodniu bez względu na wiek Klienta. Treningi osób dorosłych trwają około pół godziny, treningi dzieci do 20 minut (kiedy dziecko zachowuje uważność staramy się stopniowo je wydłużać.

 

Biofeedback jest miarodajnym wsparciem leczenia:

  • Impulsywności i nadpobudliwości psychoruchowej (Lekkiej)
  • Zaburzeń pamięci i koncentracji
  • Trudności w rozumowaniu i przyswajaniu wiedzy
  • Stanów lękowych i nerwicowych
  • Zaburzeń emocjonalnych (wycisza złość i agresję)
  • Depresji
  • Trudności logopedycznych