close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
phone icon
Umów się na wizytę, zadzwoń:
733 777 675
address icon
ul. Nitschmanna 30-32
82-300 Elbląg

POMOC DLA MŁODZIEŻY

star icon

Pomoc specjalistyczna oferowana młodym ludziom przed osiemnastym rokiem życia jest najbardziej wymagająca, a sukces terapeutyczny pracochłonny. Wynika to z prostego faktu, że aby móc komuś pomóc, ktoś musi tego chcieć i być gotowym na choćby najmniejsze reorganizacje swoich procesów myślowych. Zdarzają się młode, świadome swoich trudności osoby, które chętnie angażują się w proces terapeutyczny, jednak w większości przypadków mierzymy się z młodzieżą oporująca, poblokowaną, przeświadczoną o swoim zdrowiu, które nie wymaga korekty. Trafiają oni do naszych gabinetów pod dyktando swoich rodziców, opiekunów prawnych, szkół, sądów oraz innych instytucji oczekujących w możliwie jak najkrótszym czasie szeroko rozumianej zmiany.
Pamiętaj, że proces terapeutyczny to ewolucja, a nie rewolucja, a działanie pod presją czasu i przymusu mogą bardziej przypominać przemoc niż pomoc. Pracując całymi sobą posiadamy niezbędne umiejętności budowania pozytywnych relacji nawet z najtrudniejszymi przypadkami – ale nie da się tego zrobić w kilka miesięcy.

 

Regularność spotkań jest kluczowa. Realizujemy wizyty z częstotliwością jednej w tygodniu lub jednej co dwa tygodnie. W nielicznych przypadkach są to dwie wizyty w tygodniu. Można więc dostosować harmonogram swoich obowiązków do tego, aby być regularnie obecnym. To jest główna wytyczna sukcesu.

 

Poniżej kilka przykładów przypadków z którymi mierzymy się regularnie, dzięki czemu wyspecjalizowaliśmy się w pomocy:

 • Pomagamy młodym ludziom odnaleźć, poznać, zaakceptować i polubić siebie, oswoić i zaprzyjaźnić z otaczającym nas światem, wybrać drogę rozwoju i co wydaje się niemal absurdalne – nauczyć marzyć.
 • Pomagamy funkcjonować offline w kierunku bezpiecznego wyjścia z wirtualnej rzeczywistości
 • Pomagamy przezwyciężyć uzależnienia klasyczne i nowoczesne (uzależnienia do telefonów, komputera, mediów społecznościowych)
 •  Pomagamy przezwyciężyć stres, który mogą występować poprzez zbyt wysokie oczekiwania, konkurencję oraz nadmierne obciążenia.
 •  Pomagamy młodym ludziom zrozumieć i pokonać liczne zaburzenia m.in.
  a) zaburzenia lękowe, które mogą być spowodowane izolacją społeczną i samotnością
  b) zaburzenia odżywiania, których przyczyną może być idealizacja ciała
  c) zaburzenia depresyjne, spowodowane licznymi presjami i ograniczeniami
  d) zaburzenia autoagresywne, spowodowane brakiem lub niskim poziomem akceptacji siebie i/lub brakiem umiejętności radzenia sobie z emocjami.
  e) zaburzenia osobowości – najczęstsze to borderline, zaburzenia osobowości narcystycznej, zaburzenia osobowości anankastycznej. 
 • Pomagamy osobom mierzącym się z trudnościami z identyfikacją płciową i orientacją seksualną. Przygotowujemy młodego człowieka i cała jego rodzinę do „comingoutu” w taki sposób, aby uniknąć zjawiska stygmatyzacji. W tym temacie najczęściej również szkolimy.
 • Pomagamy żyć bez przemocy – domowej, seksualnej, finansowej.