close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
phone icon
Umów się na wizytę, zadzwoń:
733 777 675
address icon
ul. Nitschmanna 30-32
82-300 Elbląg

POMOC DLA DOROSŁYCH

star icon

Nasza pomoc kierowana do osób dorosłych jest fundamentalną częścią naszej pracy. Osoby, które do nas trafiają to najczęściej ludzie świadomi, otwarci, wrażliwi i inteligentni, dlatego samotni, pogubieni, zmęczeni i dobici coraz trudniejszą do zaakceptowania rzeczywistością. Głównym powodem, dla którego dorośli decydują się sięgać po pomoc psychologiczną są konsekwencje jakie niesie ze sobą pęd życia, w którym coraz mniej czasu przeznaczamy na opiekę nad sobą. Żyjąc coraz szybciej narażeni jesteśmy na bylejakość, która stoi w sprzeczności z tym jak mogłoby nasze życie wyglądać i kim moglibyśmy być, gdyby rzeczy potoczyły się inaczej.

 

Stajemy się ofiarami podjętych przez nas samych decyzji lub braku decyzji, wspinając się coraz wyżej na szczeblach drabiny, którą dawno temu oparliśmy o niewłaściwą ścianę. Stajemy się bierni i coraz mniej zaangażowani przez co uprawiamy byle jakie małżeństwa narażone na zdrady, byle jakie rodzicielstwo narażając dzieci na samopas, byle jakie kariery zawodowe narażając się na niskie dochody, ale i niski poziom satysfakcji z własnego życia. Zaczynamy widzieć świat byle jaki i ludzi byle jakich, ponieważ działa prawo lustra, wskazując bylejakość naszego własnego życia, do którego najtrudniej jest się nam przyznać.

 

Zaczynamy odczuwać coraz większą samotność, ponieważ trudno jest nam budować relacje z innymi ludźmi, co w konsekwencji doprowadza do izolacji, a ta najczęściej aktywizuje różnego rodzaju nałogi. Uzależniamy się od pornografii, alkoholu, narkotyków, zakupów, hazardu, życia online, co skutecznie oddala nas od samych siebie. Niektórzy do końca swoich dni będą „żyć” przez lata podtrzymując jedynie swoje podstawowe funkcje życiowe, nigdy nie poznając tego, co życie mogłoby im zaoferować, gdyby tylko odważyli się chcieć. Tym natomiast, którzy chcą podjąć pracę nad jakością swojego życia - skutecznie pomagamy od wielu lat. W przypadku osób dorosłych najczęściej mierzymy się z:

 

  • pokonywaniem barier i ograniczeń budując przyszłość inną od przeszłości.
  • uzależnieniami każdego rodzaju.
  • zaburzeniami depresyjnymi spowodowanymi nadmiarem obciążających presji.
  • zaburzeniami natury seksualnej w tym z zaburzeniami płciowymi, niezwiązanymi z preferencją seksualną: Dysforia płciowa, zaburzenie identyfikacji płciowej.
  • Zaburzeniami psychosomatycznymi i somatopsychologicznymi, których częstym źródłem jest chroniczny stres.
  • rozwodami, zabezpieczając całą rodzinę w szczególności dzieci podczas spraw o wyznaczenie opieki, zmianę miejsca pobytu, alimenty itp.
  • lękami, często spowodowanymi nieradzeniem sobie z dorosłością
  • szeroko rozumianą sztuką rodzicielską. Uczymy, jak radzić sobie z dziećmi wymagającymi, jak przygotować się do bycia rodzicem, aby nie eksperymentować na własnym dziecku – w tym temacie prowadzimy specjalistyczne szkolenia dostosowane do różnych grup odbiorców.
  • różnego rodzaju fobiami w tym z coraz częściej spotykaną tokofobią zabezpieczając opieka psychologiczną cały okres ciąży przygotowując do porodu naturalnego i macierzyństwa.
  • adaptacją do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości m.in. podczas rozwodu, śmierci bliskiej osoby, narodzin dziecka w tym dziecka z dysfunkcjami, zmiany pracy czy miejsca zamieszkania.