close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
phone icon
Umów się na wizytę, zadzwoń:
733 777 675
address icon
ul. Nitschmanna 30-32
82-300 Elbląg

MAREK CIEŚLAK

subpage image

Nazywam się Marek Cieślak i w zasadzie od zawsze moje życie było i jest skoncentrowane na działaniach blisko rodziny. Posiadam wykształcenie pedagogiczne, ukończyłem wiele kursów i szkoleń w zakresie pracy z rodziną (Szkoła dla Rodziców w Olsztynie, Program Wzmacniania Rodziny w Warszawie). By podwyższyć swoje kwalifikacje, ukończyłem psychologię kliniczną (Gdański Uniwersytet Medyczny). Przez wiele lat razem z żoną prowadziliśmy pogotowie rodzinne (uzyskaliśmy status rodziny zastępczej zawodowej).

Moja znajomość pedagogiki, psychologii rozwojowej i wychowawczej z uwzględnieniem problemów dotyczących rozwoju dziecka i wpływu sytuacji kryzysowych na zachowanie pozwala mi na podejmowanie zdecydowanych, ale bardzo przemyślanych decyzji, które zawsze ukierunkowane są na pomoc w funkcjonowaniu systemu rodzinnego. Dodatkowo
jako funkcjonariusz policji prowadziłem szereg działań dotyczących szeroko pojętej profilaktyki współpracując z kilkudziesięcioma szkołami na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, realizując warsztaty z uczniami i ich rodzicami oraz radami pedagogicznymi.

Jako mediator pomagałem w poszukiwaniu rozwiązań w sytuacjach kryzysowych. By być skutecznym, wykorzystywałem doświadczenie, które zdobyłem podczas pracy zawodowej, realizując się jako rodzic zastępczy czy prowadzący pogotowie rodzinne, wreszcie jako rodzic. Znaczną część czasu poświęciłem pracy z „trudną” młodzieżą, najpierw jako wychowawca, a później jako kierownik Policyjnej Izby Dziecka – to kolejne doświadczenie przyczyniło się do poszerzenia wiedzy o rodzinie oraz jej dysfunkcjach.


Przeprowadziłem setki spotkań o różnej tematyce – fonoholizm, cyberprzemoc, uzależnienia,
odpowiedzialność prawna nieletnich, problemy dzieci z FAS, w których wzięły udział tysiące ludzi.