close menu icon
Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
phone icon
Umów się na wizytę, zadzwoń:
733 777 675
address icon
ul. Nitschmanna 30-32
82-300 Elbląg

ALEKSANDRA ZIENKIEWICZ

subpage image

Nazywam się Aleksandra Zienkiewicz, jestem pedagogiem specjalnym oraz certyfikowanym trenerem Easy Biofeedback I stopnia. Już przed maturą wiedziałam, że moja ścieżka zawodowa będzie związana z pracą z osobami z niepełnosprawnościami. Pierwszym w tym kierunku krokiem było ukończenie Medycznego Studium Policealnego w Sztumie na kierunku terapeuty zajęciowego. Kolejny etap to studia na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie na kierunku pedagogiki specjalnej o profilu oligofrenopedagogika z rehabilitacją . 

Od lat moja ścieżka zawodowa związana jest z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i z chorobami psychicznymi oraz ich rodzinami. Każdego dnia na nowo odkrywam drzemiące w tych osobach zasoby, ich wewnętrzny potencjał obalający dotychczasowe mity na temat możliwości osób z niepełnosprawnościami oraz zaskakującą a jednocześnie tak pożądaną w obecnych czasach umiejętność nie oceniania i akceptowania innych takimi jakimi są.  Istotną rolę w mojej pracy odegrali również rodzice i opiekunowie tych osób. Z racji pracy zawodowej głównie miałam styczność z dorosłymi, zatem trudności ich rodziców czy opiekunów są nieco odmienne. Z moich obserwacji wnioskuję, iż jest to grupa zasługująca na większe wsparcie i możliwość edukacji oraz rozwoju. Praca z drugim człowiekiem to wyzwanie ale również lekcja cierpliwości, uważności i przede wszystkim pokory. Fundamentem jej jest relacja  z każdym człowiekiem bez względu na jego wiek, płeć, status społeczny, itd. oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu. 

Po prawie dwudziestu latach pracy zawodowej rozpoczęłam studia na kierunku psychologii. Decyzja ta kiełkowała we mnie od kilkunastu lat i cieszę, że podjęłam wyzwanie. Kolejna dawka wiedzy pozwoli mi na lepszy warsztat pracy, by móc lepiej a przede wszystkim kompetentnie pomagać innym.