Psycholog

TOMASZ KOZIEJA

Nazywam się Tomasz Kozieja i jestem psychologiem. Moja praca to moja pasja, dlatego z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem rozwijam zarówno siebie jak i dyscyplinę szeroko pojętej psychologii. Mam w sobie trudną do opisania zdolność rozumienia i odczuwania drugiego człowieka, którą nabyłem prawdopodobnie poprzez wieloletnią walkę o własne zdrowie. 30 grudnia 2011 roku w Wielkiej Brytanii pod numerem 1078349 zostałem wpisany do rejestru osób niewidomych, co zapoczątkowało lawinę zmian jakie dokonały się w moim życiu. Profesorowie okulistyki nie mieli na mnie pomysłu, nie znali powodu chronicznych zapaleń i obrzęków oczu. Był to jednak moment w którym zrozumiałem, że czas najwyższy wziąć odpowiedzialność w swoje ręce, rozpoczynając wielomiesięczny proces samoakceptacji. Zacząłem na własną rękę szukać rozwiązań które pozwoliłby ustalić przyczynę moich dolegliwości. Dodam, że wraz ze zdrowiem somatycznym coraz bardziej podupadało zdrowie psychiczne. Lepsze dni wykorzystywałem na edukację, sięgając po coraz starsze i jednocześnie coraz bardziej wiarygodne treści. Szybko zrozumiałem, że natura zdrowia nie leży po żadnej ze stron, musi być zatem połączeniem wszystkich oddziałujących na nas zmiennych, czy to środowiskowych czy dietetycznych.

Zmieniłem w swoim życiu niemal wszystko, począwszy od bliskich mi osób, po sposób odżywiania. Moje zdrowie zaczęło się poprawiać. Dzięki zmianie „wszystkiego” oczy zaczęły być bardziej nawilżone, dzięki czemu mogłem dobrać odpowiednie soczewki twarde, co zupełnie zmieniło perspektywę. „Chłonąłem” coraz więcej mądrych książek idących w kierunku zaburzeń zdrowotnych w tym psychicznych i duchowych. Prawda o zdrowiu stawała się dla mnie coraz bardziej oczywista. Od tamtej pory zacząłem dzielić się swoją wiedzą.

Projekt bez tytułu - 2021-07-05T220948.921

Edukacja i Doświadczenie Zawodowe:

Pierwsza moja praca z ludźmi wymagającymi asysty to agencja Fulbridge Social Care w Peterborough. Opiekowałem się dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi cierpiącymi na szerokie spektrum zaburzeń. Przekłuwałem nabytą z książek teorię w praktykę weryfikowaną kolejnymi egzaminami, dzięki czemu w krótkim okresie czasu ukończyłem 15 certyfikacji w obrębie zdrowia psychicznego. Najważniejsze z nich to: The Care Certificate, Child Sexual Exploitation, Team Teach, Health and Safety, Food and Hygiene, COSHH, Self-Harm & Suicide, Eating Disorders, Cybernet Safety, Autism & ADHD Awareness, Drugs Awareness, Administration of Medication, Manager Anger and Challenging Behaviour, Learning Difficulties. Coraz bardziej pasjonowała mnie praca z młodzieżą. W 2017 roku zdobyłem cenny dyplom uprawniający do pracy dziećmi – HABC Level 3 Diploma for Residential Child Care (England) (QCF) oraz Stonebridge Association College Diploma Psychology level III. W tamtym czasie zdobywałem doświadczenie pracując w licznych ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie całej Wielkiej Brytanii. Była to praca w formie kilku miesięcznych kontaktów, które realizowałem mieszkając na terenie ośrodków lub domów opieki przez co poznawałem specyfikę życia Pacjenta od środka.

Warto zauważyć, że były to miejsca świadczące pomoc znacznie różniącą się od siebie – spędziłem kilka miesięcy w domach pomocy bezdomnym, innym razem były to prywatne domy, w których opieki wymagały osoby nieuleczalnie chore. Kilka lat wspierałem psychologicznie i społecznie młodzież migrantów i uchodźców z takich krajów jak Pakistan, Azerbejdżan, Albania, Libia zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i ucząc podstawowych umiejętności społecznych. Pod koniec mojej przygody z Anglią przyjmowałem również kontrakty realizowane dla domów opieki osób starszych „End of Life service”, dzięki którym sens życia i cud zdrowia stały się dla mnie dużo bardziej wyraziste.

Wróciłem do Polski kontynuować naukę. Temat zdrowia stał się moją pasją. Moje pierwsze trzy lata studiów psychologicznych to psychologia zdrowia, profilaktyki i jakości życia, które jeszcze bardziej przybliżyły mnie do takich subdyscyplin psychologicznych jak: model salutogenezy, psychosomatyka i somatopsychologia, bioenergetyka Aleksandra Lowena itp. Zdając sobie sprawę jak ogromną rolę w jakości naszego życia odgrywa mózg, postanowiłem kontynuować edukację w dziedzinie neuropsychologii, broniąc z niej pracę magisterską.

Moje doświadczenie budowałem biorąc  udział w dziesiątkach projektów unijnych wspierając najbardziej potrzebujących w tym dzieci, dorosłych i całe rodziny rozwiązując problemy natury społeczno-psychologicznej. Wielokrotnie uczestniczyłem w realizacji pomocy w formie telefonu zaufania, odpowiadając na pytania z zakresu wiedzy ogólnej, które najczęściej dotykały trudności wychowawczych oraz dysfunkcji rodzinnych. Niedawno zakończyłem współpracę z  Młodzieżowym Ośrodkiem ds. Leczenia Uzależnień prowadząc długoterminowe terapie pacjentów uzależnionych od środków przychoaktywnych.

Nie bojąc się wyzwań w 2021 roku rozpocząłem swoją pracę doktorską na Uniwersytecie Gdańskim. Obszarem prowadzonych przez nas badań jest trauma oraz wzmocnienie potraumatyczne. Dodatkowo odnosząc się do holistycznego spojrzenia na psychologię rozpocząłem proces certyfikacji w kierunku psychoterapii systemowej, której studia podjąłem w 2021 roku na WTTS w Poznaniu. 

Podejście Holistyczne:

Wiele lat spędzonych na próbach zrozumienia własnego organizmu, wiele leków przyjmowanych z nadzieją, że przywrócą zdrowie i radość życia, stos wykluczających się nawzajem książek o tym co jest dla nas dobre a co złe, to wszystko pozwoliło mi nauczyć się siebie, poznać prawdę o sobie, holistyczną prawdę, która scaliła mnie w jedno. Odkąd przestałem dzielić się na części, rozpocząłem proces przywracania zdrowia, który trwa do dziś. Zdrowie moim zdaniem to połączenie wszystkich czynników, które mają na nas wpływ, zarówno tych środowiskowych jak i biologicznych. Przyczyną choroby może zatem być wszystko.

Dodaj podtytuł (20)
Informacje podstawowe

PRACOWNIA PSYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ
NIP:7532218387
REGON: 384174656

ul. Nitshmanna 30-32
82 - 300 Elbląg

NUMER RACHUNKU:

53 2490 0005 0000 4530 9876 4528
IBAN: PL53249000050000453098764528
Kod SWIFT banku: ALBPPLPW

ALIOR BANK