Dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

TERAPIE UZALEŻNIEŃ

XXI wiek to czas rozwoju i ekspansji wielu dziedzin życia, niestety również chorób, w tym choroby uzależnienia. Ofiarami coraz nowszych i coraz bardziej niebezpiecznych nałogów są ludzie w każdym wieku, niestety również dzieci. Problem eskaluje, a Pacjentów przybywa z dnia na dzień coraz więcej. To wszystko powoduje, że coraz trudniej jest żyć wolnym od napięć i psychicznych zacisków, które efektywnie destabilizują poczucie wewnętrznej równowagi.

Uzależnienia o neurobiopsychospołecznym podłożu sprawiają, że można uzależnić się właściwie od wszystkiego nawet od własnego wyglądu (bigoreksja). 

Dodaj podtytuł (37)

Człowiek zdrowy to taki, który mając wolność wyboru, wybiera trzeźwość. Wszystkiemu winna jest NIEMOC powstała w konsekwencji gromadzących się przez lata niewyrażanych uczuć i emocji.  Niemoc utrwala się i zabija powoli, potęgując dąży do rozładowania lub stłumienia. W odpowiednim momencie może ujawnić się pod postacią buntu, złości, agresji, niechęci, wrogości, konfliktów z prawem oraz innych nadużyć, w tym nadużywania środków psychoaktywnych pełniących funkcję sztucznego regulatora.

Dlaczego uzależnienia są tak niebezpieczne?

Przybywa ilość osób, które nie radzą sobie w czasach kryzysu przez co nałogi, które do tej pory były „pod kontrolą” zdominowany większą część życia, burząc jego struktury i niszcząc bliskie relacje. Kryzys pokazuje jak bardzo nie radzimy sobie sami ze sobą szukając ujścia wewnętrznych utrapień w alkoholu czy narkotykach lub odwracając uwagę od problemu skupiając ją na grach, filmach, portalach społecznościowych, serwisach informacyjnych lub sklepach online. Uzależnienia od środków zmieniających świadomość oraz internetu, który przejmuje kontrolę nad naszym życiem są powodem coraz większej liczby zaburzeń psychicznych oraz rosnącej ilości samobójstw.

Czym jest współuzależnienie?

Jak w przypadku większości chorób uzależnienie nie jest problem jedynie samej osoby uzależnionej, ale wszystkich osób będących częścią patologicznego mechanizmu. Chroniczna destabilizacja systemu rodzinnego oraz życie w permanentnym stresie najczęściej stają się przyczyną poważnych zaburzeń psychicznych i psychosomatycznych takich jak: lęki, nerwice, depresja, niska samoocena i poczucie własnej wartości, poczucie pustki, samotność, nadużywanie leków uspokajających i nasennych. Dlatego współuzależnienie podobnie jak samo uzależnienie wymaga leczenia psychoterapeutycznego.

Jak długo leczy się uzależnienie?

Proces terapeutyczny choroby uzależnienia podobnie jak samo uzależnienie może trwać wiele lat. Wszystko zależy od tego jak szybko nauczymy się myśleć przeciwstawnie do utrwalonego wzorca i jak szybko zdecydujemy się żyć odpowiedzialnie. Problem tak naprawdę nie leży w samych narkotykach czy alkoholu, tylko w umiejętnościach radzenia sobie bądź precyzyjniej nie radzenia sobie z nagromadzonymi trudnościami. Tak więc czas trwania terapii jest bardzo różny, uwarunkowany przede wszystkim wolą zmiany.

Świadczymy wsparcie w powrocie do zdrowia lecząc:

  • Uzależnienia od alkoholu
  • Uzależnienia od narkotyków, dopalaczy i innych środków psychoaktywnych
  • Uzależnienia ekranowe, online
  • Uzależnienia seksualne, pornografia
  • Uzależnienia od leków
  • Inne uzależnienia
Dodaj podtytuł (38)
Informacje podstawowe

PRACOWNIA PSYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ
NIP:7532218387
REGON: 384174656

ul. Nitshmanna 30-32
82 - 300 Elbląg

NUMER RACHUNKU:

53 2490 0005 0000 4530 9876 4528
IBAN: PL53249000050000453098764528
Kod SWIFT banku: ALBPPLPW

ALIOR BANK