Dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

TERAPIA BIOFEEDBACK

Podstawowym celem terapii Biofeedback jest poprawa jakości funkcjonowania naszego mózgu co automatycznie może przełożyć się na poprawę jakości całego naszego życia. Nieprawidłowa praca mózgu to również nieprawidłowa gospodarka energetyczna organizmu, dlatego nadmiar mimowolnych myśli, przewlekły smutek lub podsycana fantazjami złość szybko wyczerpują zapasy psychicznej energii, przez co stajemy się bardziej drażliwi, nerwowi i porywczy. Zmuszeni coraz częściej odpoczywać możemy odczuwać senność w ciągu dnia, brak motywacji, spadek zaangażowania, rosnącą bezsilność i poczucie bezradności.

Rozregulowany mózg może powodować bezsenność lub negatywnie wpływać na jakość snu przez możemy budzić się niewyspani nawet po wielogodzinnym odpoczynku.  

Dodaj podtytuł (39)

Blisko współpracujemy z polskim producentem głowicy oraz oprogramowania HPM Medical, dzięki czemu mamy realny wpływ na rozwój technologiczny oraz metodologiczny używanego przez nas narzędzia. 

Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie ma charakter zapoznawczy zarówno z trenerem jak i samą techniką. Jest to kluczowy czas szczególnie dla osób, które pierwszy raz mają do czynienia z Biofeedbackiem. To doskonały moment również na to, aby pozbyć się lęku i przekonać się jak przyjemnie i bezpiecznie przebiega trening. Używamy tępych strzykawek do nakładania żelu przewodzącego, elektrod oraz dopasowanych do rozmiaru głowy czepków, których widok może początkowo dziwić. Właśnie dlatego, aby zachęcić bardziej niż zniechęcić, pierwsze wrażenie uważamy za zasadniczy element procesu terapeutycznego.

Jak działa Biofeedback?

Dopiero kiedy Klient oswoi się z miejscem oraz techniką pracy (najczęściej jest to następna wizyta) wykonujemy test diagnostyczny nazywany mapą mózgu, który ma na celu rejestrację pracy fal mózgowych w najważniejszych punktach na głowie. Ta technika obrazowania wraz z wybranymi testami psychologicznymi stają się podstawą do stworzenia przez trenera indywidualnego planu terapeutycznego.

Jak sprawdzamy efekt naszej pracy?

Efekt naszej pracy weryfikujemy w oparciu o dostosowane do wieku testy psychologiczne o wysokiej trafności i rzetelności. SAMA MAPA MÓZGU NIE JEST DLA NAS MIARODAJNYM WYZNACZNIKIEM SUKCESU, ponieważ jakość fal mózgowych uwarunkowana jest zbyt dużą ilością zmiennych. Wynik neuroobrazowania oraz przeliczone wyniki testów dają nam podstawę do opiniowania realnej zmiany.

Jak długo trwa plan treningowy?

6 miesięcy z regularnością do 4 treningów tygodniowo – to przyjęty przez nas podstawowy plan treningowy.  Po tym czasie wykonujemy testy kontrolne na podstawie, których trener ocenia czy wymagana jest kontynuacja treningów. Zalecamy treningi 2-3 razy w tygodniu bez względu na wiek Klienta. Treningi osób dorosłych trwają około pół godziny, treningi dzieci około 20 minut (kiedy dziecko zachowuje uważność staramy się stopniowo je wydłużać.

Biofeedback jest miarodajnym wsparciem leczenia:

  • Uzależnień
  • Impulsywności i nadpobudliwości psychoruchowej
  • Zaburzeń pamięci i koncentracji
  • Trudności w rozumowaniu i przyswajaniu wiedzy
  • Stanów lękowych i nerwicowych
  • Zaburzeń emocjonalnych (wycisza złość i agresję)
  • Depresji
  • Trudności logopedycznych
Dodaj podtytuł (40)
Informacje podstawowe

PRACOWNIA PSYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ
NIP:7532218387
REGON: 384174656

ul. Nitshmanna 30-32
82 - 300 Elbląg

NUMER RACHUNKU:

53 2490 0005 0000 4530 9876 4528
IBAN: PL53249000050000453098764528
Kod SWIFT banku: ALBPPLPW

ALIOR BANK