Nasze

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

adresowane są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Zapewniamy bezpieczne warunki przygotowane do tego, aby pomóc przepracować wewnętrzne poczucie gniewu, buntu, złości, żalu, strachu czy braku akceptacji. Rozumiemy psychologiczne mechanizmy życiowych kryzysów, dlatego starając się widzieć świat oczami naszych Pacjentów osiągamy liczne sukcesy terapeutyczne. Nie lekceważ pierwszych sygnałów, im dłużej trwają tym trudniej je wyleczyć. Daj sobie pomóc, zanim Twoje myśli zmienią się w Twoje czyny, Twoje czyny w Twoje zachowanie, a zachowanie w Twoją osobowość.

Dodaj podtytuł (8)

Nasze

KONSULTACJE PSYCHIATRYCZNE

Zdrowie to stan umysłu. Można całe życie cierpieć niezauważonym, ale można też dać sobie pomóc. Podwójne cierpienie wynika z choroby, której nie widać ponieważ na ogół towarzyszy jej samotności, która z niej wynika. Nie wstydź się dbać o siebie. Bardzo ważnym elementem w holistycznym rozumieniu zdrowia jest psychiatria. W przeciwieństwie do dzieci uważamy, że dorośli Pacjenci powinni korzystać z regularnej pomocy psychiatrycznej, ponieważ dzisiejsze rozwiązania znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, podnoszą jakość życia i przyśpieszają powrót do zdrowia.

Dodaj podtytuł (19)

Nasze

KONSULTACJE PRAWNE

Wychodząc naprzeciw dzieciom w holistycznym rozumieniu zdrowia psychicznego wyznaczyliśmy nowe standardy, w których obok konsultacji psychologicznych i psychiatrycznych uwzględniliśmy pomoc prawną. Po co? Po to, aby zapewnić rodzinom przestrzeń do przywracania zdrowia w warunkach wolnych od roszczeń i studiowania skomplikowanych procedur sądowych. W trosce o dzieci świadczymy kompleksowe usługi prawne z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, ponieważ to na nie spada największy ciężar rodzinnych niepowodzeń.

Dodaj podtytuł (9)

Nasze

TERAPIE RODZINNE

to pomoc ukierunkowana na wspólnym dobru jakim są relacje wewnątrz rodziny uwzględniając wszystkich jej członków. Najczęściej ofiarami trudności rodzinnych są dzieci, dlatego, aby stworzyć przestrzeń do pracy z dzieckiem najpierw trzeba przepracować indywidualne zawiłości dorosłych. Terapie rodzinne mają charakter relacyjny i obejmują swoim zakresem nie tylko więzy między dorosłym a dzieckiem, ale również pomiędzy samymi dorosłymi.  Naszą misją jest przywrócić zdrowie rodzinom w oparciu o system wierzeń i przekonań każdej z jej członków.   

Dodaj podtytuł (10)

Nasze

TERAPIE GRUPOWE

to alternatywna forma terapii w odniesieniu do sesji indywidualnych. Powszechnie pojawiającą się przyczyną zaburzeń w relacjach są bariery w komunikacji interpersonalnej. Coraz częściej nie tylko wśród najmłodszych, ale również wśród dorosłych, werbalizowanie zarówno swoich potrzeb jak i trudności okazuje się nie lada wyzwaniem. Coraz trudniej jest mówić nam o swoich lękach, smutkach, obawach, zmartwieniach i porażkach, co powoduje wewnętrzną blokadę nagromadzonych uczuć i emocji, które zepchnięte do nieświadomości aktywnie zarządzają naszym zachowaniem. 

Dodaj podtytuł (11)

Nasze

TERAPIE UZALEŻNIEŃ

to najczęściej wybierana forma wsparcia w naszych gabinetach. Mamy bogate doświadczenie w leczeniu tak zwanych uzależnień behawioralnych (komputer, telefon, gry, pornografia, seks) oraz uzależnień klasycznych (narkotyki, alkohol, substancje psychoaktywne). Leczenie uzależnień to długotrwały proces, nie zawsze kończący się sukcesem, dlatego poza ofertą ambulatoryjną zapewniamy holistyczną opiekę rodzicom i opiekunom dzieci w organizacji ośrodków leczenia uzależnień krótko i długoterminowych. Wsparciem obejmujemy również osoby DDA i DDN.

Dodaj podtytuł (12)

Nasza

terapia biofeedback

to nowoczesna metoda neurorehabilitacji, która dzięki pracy w bezpośrednim kontakcie z falami mózgowymi znacznie zwiększa efektywność i zakres możliwości terapeutycznych. Uznana na całym świecie, wchodząca w spis międzynarodowych procedur medycznych stanowi jedną z najczęściej wybieranych form wspierających leczenie. Wykorzystując czynność bioelektryczną mózgu, jego plastyczność i zdolność uczenia się technika Biofeedback jest doskonała zarówno w pracy z Pacjentami zdrowymi chcącymi podnieść swoje zdolności poznawcze jak i z Pacjentami cierpiącymi z powodu szeregu zaburzeń około psychologicznych.

Dodaj podtytuł (65)

Nasze

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE dla dzieci

Wierzymy, w myśl koncepcji behawioralno-poznawczych, że całokształt naszej osobowości wliczając w niego nasze zachowania, nawyki, postawy, sposoby myślenia i reagowania – jest wyuczony. Od pierwszych dni obserwując świat i ludzi dookoła, dzieci uczą się być sobą; nabywając przekonań tworzą wzorzec tego kim są. Dobra wiadomość jest taka, że sporo czegoś nauczyliśmy się to zawsze istnieje możliwość, aby się tego oduczyć. Nie ważne jak silne przekonania nami rządzą, zawsze możemy je zaktualizować lub zastąpić innymi. Dlatego właśnie treningi umiejętności społecznych są tak skuteczne.

Dodaj podtytuł (14)

Umów się na wizytę, zadzwoń:

+48 733 77 76 75

Informacje kontaktowe

PRACOWNIA PSYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ
NIP: 753 221 8387
REGON: 384174656

ul. Nitshmanna 30-32
82 - 300 Elbląg
Pon. - Sob. 9:00 - 21:00