Nasze

KONSULTACJE PSYCHOTERAPEUTYCZNE

Nie ważne czy zgłaszasz się do nas po pomoc czy po moc niezbędną do tego, aby przezwyciężyć ograniczenia, Dla nas liczy się to, abyś już nigdy więcej nie musiał korzystać z tego typu wparcia będąc w 100% samodzielnym i pełnym radości życia.

Towarzyszymy w drodze do pokonania depresji, traum, stanów lękowych, obniżonej samooceny, kryzysów związanych ze zmianą (rozwód, śmierć, kraj), trudności adaptacyjnych (adopcja, coming-out, tranzycja płciowa)

Zabezpieczamy również osoby ponad przeciętnie inteligentne oraz nadwrażliwe.

Dodaj podtytuł (8)

Nasze

KONSULTACJE PSYCHIATRYCZNE

Bez czekania w kolejkach. Osoby, których zdrowie psychiczne zabezpieczamy, mogą liczyć na szybką konsultację psychiatryczną świadczoną przez najlepszych Specjalistów. 

Podwójne cierpienie wynika z choroby, której nie widać, dlatego obok psychoterapii istotnym elementem w holistycznym rozumieniu zdrowia jest psychiatria. Wspieramy dorosłych i dzieci szczególnie w zaburzeniach nastroju dążących do zachowań autoagresywnych będących realnym zagrożeniem życia i zdrowia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów uruchomiliśmy konsultacje psychiatryczne online.

Dodaj podtytuł (19)

Nasze

KONSULTACJE PRAWNE

Wychodząc naprzeciw naszym Klientom w holistycznym rozumieniu zdrowia psychicznego wyznaczyliśmy nowe standardy, w których obok konsultacji psychoterapeutycznych i psychiatrycznych uwzględniliśmy pomoc prawną. Po co? Po to, aby zapewnić rodzinom przestrzeń do przywracania zdrowia w warunkach wolnych od roszczeń i studiowania skomplikowanych procedur sądowych.

Wywiązując się z holistycznego zobowiązania, mając na uwadze dobro rodzin z którymi pracujemy na co dzień,  weszliśmy we współpracę z najlepszymi doradcami prawnymi świadczącymi kompleksowe usługi prawne z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. 

Dodaj podtytuł (9)

Nasze

TERAPIE RODZINNE

Terapie rodzinne mają charakter relacyjny i obejmują swoim zakresem nie tylko więzy między dorosłym a dzieckiem, ale również pomiędzy samymi dorosłymi.  Każdego dnia Klienci w każdym wieku opowiadają nam jaka bardzo trudno jest im się odnaleźć we własnym środowisku domowym które współtworzą. Bezsilność wynikająca z przekonań o własnej bezradności wobec kryzysu, którego stali się częścią, najczęściej doprowadza do stagnacji i zaprzestania podejmowania jakichkolwiek działań zmierzających w kierunku poprawy funkcjonowania systemu rodzinnego. 

Zadaniem psychoterapeuty w tym zakresie jest pomoc w ustaleniu pierwotnej przyczyny problemu oraz wypracowanie wspólnego, akceptowanego przez wszystkich zainteresowanych rozwiązania.

Dodaj podtytuł (10)

Nasze

TERAPIE GRUPOWE

to nie jest alternatywna forma terapii w odniesieniu do sesji indywidualnych, to zupełnie inna często znacznie bardziej skuteczna postać wsparcia terapeutycznego mająca odmienny od klasycznych pojedynczych sesji styl i charakter. Tworząc grupę – budujemy relacje, dzięki których z czasem łatwiej będzie nam zrozumieć mechanizmy rządzące naszym zachowaniem oraz sposobem komunikacji z drugim człowiekiem.

Coraz częściej nie tylko wśród najmłodszych, ale również wśród dorosłych, otwarte mówienie o swoich potrzeb okazuje się nie lada wyzwaniem. Coraz trudniej jest mówić nam o swoich lękach, smutkach, obawach, zmartwieniach i porażkach, co może doprowadzić do stopniowego zamykania się w sobie i stagnacji.

Dodaj podtytuł (11)

Nasze

TERAPIE UZALEŻNIEŃ

to najczęściej wybierana forma wsparcia w naszych gabinetach. Mamy bogate doświadczenie w leczeniu tak zwanych uzależnień behawioralnych (komputer, telefon, gry, pornografia, seks) oraz uzależnień klasycznych (narkotyki, alkohol, substancje psychoaktywne).

Leczenie uzależnień to trudny i długotrwały proces, opierający się o zmianę nawyków oraz przekonań związanych z tymi nawykami. Szczególnie wymagające są przypadki leczenia uzależnień ekranowych, które ze względu na swoją złożoność stają się coraz bardziej niebezpieczne. 

Terapia nie zawsze kończący się sukcesem, dlatego poza ofertą ambulatoryjną zapewniamy holistyczną opiekę rodzicom i opiekunom dzieci w organizacji ośrodków leczenia uzależnień krótko i długoterminowych.

Wsparciem obejmujemy również osoby DDA i DDN.

Dodaj podtytuł (12)

Nasza

terapia biofeedback

to nowoczesna forma neurorehabilitacji, która dzięki pracy w bezpośrednim kontakcie z falami mózgowymi znacznie zwiększa efektywność i zakres możliwości terapeutycznych. Uznana na całym świecie, wchodząca w spis międzynarodowych procedur medycznych stanowi jedną z najczęściej wybieranych form wspierających leczenie. Wykorzystując czynność bioelektryczną mózgu, jego plastyczność i zdolność uczenia się technika Biofeedback jest doskonała zarówno w pracy z Pacjentami zdrowymi chcącymi podnieść swoje zdolności poznawcze jak i z Pacjentami cierpiącymi z powodu szeregu zaburzeń około psychologicznych.

Wykorzystujemy Biofeedback jako narzędzie wspomagające proces terapeutyczny – NIGDY JAKO METODĘ TERAPEUTYCZNĄ !

Dodaj podtytuł (65)

Nasze

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE 

Wierzymy, w myśl koncepcji behawioralno – poznawczych, że całokształt naszej osobowości wliczając w niego nasze zachowania, nawyki, postawy, sposoby myślenia i reagowania – jest wyuczony. Od pierwszych dni obserwując świat i ludzi dookoła, dzieci uczą się być sobą; nabywając przekonań tworzą wzorzec tego kim są. Im szybciej drożymy oddziaływania korygujące niewłaściwe zachowania tym łatwiej będzie uzyskać planowany efekt. 

Dobra wiadomość jest taka, że cechy naszej osobowości są imponująco plastyczne, tak więc sporo czegoś nauczyliśmy się to zawsze istnieje możliwość, aby się tego oduczyć. Nie ważne jak silne przekonania nami rządzą, zawsze możemy je zaktualizować lub zastąpić innymi. Dlatego właśnie treningi umiejętności społecznych są tak skuteczne.

Dodaj podtytuł (14)

Umów się na wizytę, zadzwoń:

+48 733 77 76 75

Informacje kontaktowe

PRACOWNIA PSYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ
NIP: 753 221 8387
REGON: 384174656

ul. Nitshmanna 30-32
82 - 300 Elbląg
Pon. - Sob. 9:00 - 21:00