Prowadzimy badania nad

TRAUMĄ DZIECIĘCĄ

Mówią, że wszystko dzieje się w naszych głowach. Większa część psychologów i coachów dzisiejszych czasów uważa, że źródłem większości naszych trudności jest ludzka psychika, ale czy aby na pewno? Gdyby tak było, to ćwiczenia mające na celu poprawienie sprawności naszego mózgu rozwiązałyby wszystkie około psychologiczne dylematy z jakimi borykamy się na co dzień. Czy naprawdę chodzi o głowę czy może bardziej o duchowość człowieka? Czy dzisiejsza nauka nie upraszcza cudu życia i radości z niego płynącej do niezbędnego minimum, odnosząc się jedynie do funkcji mózgu, zmian strukturalnych, połączeń neuronowych itp.? Czy naprawdę wszystko dzieje się tylko w głowie? Na to pytanie staram się odpowiedzieć w swojej pracy doktorskiej, badając dzieci i młodzież z traumą relacyjną, których rozdzielono od biologicznych rodziców i umieszczono w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych.

Dodaj podtytuł (43)

TEMAT PROWADZONYCH PRZEZ NAS BADAŃ:

„STRES POURAZOWY A POTRAUMATYCZNY WZROST W KONSEKWENCJI DOŚWIADCZEŃ NEGATYWNYCH WYDARZEŃ ŻYCIOWYCH U DZIECI I MŁODZIEŻY”

Nie wszystko można zrozumieć umysłem, w wielu przypadkach do pełnego obrazu indywidualnej historii trzeba dołączyć uczucia i emocje, a to często bywa poza granicami rozumu.

Powodem, dla którego zdecydowałem się na tak duży krok jak praca doktorska jest fakt, że wiele teorii psychologicznych jest przestarzałych lub wzajemnie się wykluczają. W pracy z dziećmi chcę mieć pewność, że pracuję w oparciu o wiarygodne metody, dzięki którym będę w stanie wesprzeć nawet najbardziej wymagających Pacjentów. Tematem przewodnim mojej pracy jest trauma i jej pozytywne konsekwencje. Trauma zwykle kojarzy nam się z czymś upośledzającym nasz życiowy potencjał, ze źródłem ograniczeń i zaburzeń na tle psychologicznym co długofalowo może mieć swoje następstwa somatyczne w postaci różnorakich chorób najczęściej układu odpornościowego. Jednak nie wszyscy przeżywają traumę w taki sam sposób. Dla niektórych jest ona odskocznią, materiałem do obróbki własnej osobowości na kształt ludzi sukcesu, stabilnych relacji rodzinnych i chęci niesienia pomocy innym. Trauma może być szansą na dobre i uczciwe życie. Dlatego obrałem sobie za cel zbadać jak powstają mechanizmy traumy po to, aby móc je przewartościować na takie, które zamiast zamykać – otwierają przed człowiekiem drogę do życia pełnego wiary, nadziei i akceptacji.

Równoważąc przeszłość = równoważymy przyszłość zapewniając przestrzeń do budowania zgodnego z samym sobą wizerunku.

Tworzymy blok terapeutyczny, którego głównym celem jest analiza sytuacji życiowej dziecka oraz zmiana jego przekonań w oparciu o jego indywidualne historie. Dzięki zmianie oceny utrwalonych sytuacji oraz samooceny wynikającej z tych sytuacji, możemy kształtować wizję świata dziecka oraz jego autoportret z destruktywnych w konstruktywne.

Przewidywany czas realizacji badań to około 2 lat. 

Jeśli jesteś zainteresowany postępami lub jesteś osobą, która chciałby się zaangażować w proces badawczy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. 

Umów się na wizytę, zadzwoń:

+48 733 77 76 75

Informacje podstawowe

PRACOWNIA PSYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ
NIP:7532218387
REGON: 384174656

ul. Nitshmanna 30-32
82 - 300 Elbląg

NUMER RACHUNKU:

53 2490 0005 0000 4530 9876 4528
IBAN: PL53249000050000453098764528
Kod SWIFT banku: ALBPPLPW

ALIOR BANK