Terapia bólu 

Psychosomatyka i somatopsychologia

Wiele lat doświadczenia w pracy z ludźmi w każdym wieku pokazało nam jak bardzo ograniczający radość życia potrafi być ból – bez znaczenia czy ten zewnętrzny (somatyczny) czy wewnętrzny (psychiczny). Ból utrudnia codzienne funkcjonowanie, paraliżuje funkcje poznawcze, demotywuje i zniechęca do tego stopnia, że wola życia zdaje się koncentrować jedynie na chęci ukojenia cierpienia. Nauczyliśmy się radzić sobie z objawami od strony twardej psychologii jednak długo szukaliśmy skutecznych rozwiązań, które można byłoby zastosować u osób cierpiących z powodu licznych dolegliwości somatycznych. I tym razem odnieśliśmy SUKCES!

Pracownia Psychologii Holistycznej i Reh24 wspólnie wspieramy swoich Pacjentów w leczeniu bólu chronicznego. 

Untitled (60 × 40cm) (2560 × 1700px) (4)
Istnieje wiele chorób, w których udział czynnika psychicznego jest niezwykle znaczący, a bardzo często pomijany. Są to między innymi: nadciśnienie tętnicze, alergie, astma oskrzelowa, choroba wieńcowa, cukrzyca, nadczynność tarczycy, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, zaburzenia seksualne, tiki nerwowe, zaparcia, mimowolne moczenia, wybrane choroby skórne w tym łuszczyca.

Coraz więcej naszych Pacjentów cierpi, a źródło cierpienia nie zawsze jest łatwe do identyfikacji, ponieważ różne dysfunkcje mogą powodować podobne objawy. Coraz częściej nauka łączy pozornie różniące się od siebie dyscypliny po to, aby jeszcze skuteczniej pomagać osobom szukającym pomocy, często bezskutecznie.  Przykładem jest psychoneuroimmunologia łącząca w swoim zakresie relacje pomiędzy funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego, układu hormonalnego i odpornościowego.

Wiemy, jak zabezpieczać naszych Klientów na co dzień pomagając przepracować patologiczne stany emocjonalne, często będące pierwotną przyczyną zaburzeń. Jednak trudno jest oczekiwać zaangażowania w proces terapeutyczny od osoby, która odczuwa chroniczny  ból fizyczny. Wspólnie z Reh24 przezwyciężyliśmy tę trudną do pokonania granicę zarówno dla nauk psychologicznych samych w sobie jak i procesów rehabilitacyjnych bez wsparcia ze strony psychologii.  Łącząc wiedzę, doświadczenie i  narzędzia możemy bardzo skutecznie wspierać naszych Klientow świadcząc usługi z zakresu łagodzenia bólu – bez znaczenia jakie jest jego źródło pochodzenia. 

Leczymy ból za pomocą mikroplaryzaji.

Innowacyjną i niezwykle skuteczną metodą leczenia bólu jest przezczaszkowa stymulacja prądem stałym, potocznie zwana mikropolaryzacją mózgu tDCS. Wykorzystując zjawisko neuroplastyczności i neuromodulacji pobudzamy neurony, a wpływając na ich aktywność stymulujemy funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Narzędzie doskonale sprawdza się w pracy z bólem neuropatycznym i fibromialgią, zaburzeniami snu, uwagi i koncentracji. Metoda jest nieinwazyjna i bezpieczna stosowana głównie w przypadkach opornych na inne formy leczenia bólu.

Standardowy cykl terapeutyczny składa się z 10 lub15 zabiegów, w zależności od skali oraz nasilenia problemu. Zwykle przeprowadzamy 5 sesji w tygodniu, co warunkuje dwutygodniowy proces terapeutyczny. W szczególnych przypadkach, u osób nadwrażliwych na działanie prądu stałego, spotkania odbywają się 3 razy w tygodniu przez okres 5 tygodni.  

Untitled (60 × 40cm) (2560 × 1700px) (2)

Umów się na wizytę, zadzwoń:

+48 733 77 76 75

Informacje podstawowe

PRACOWNIA PSYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ
NIP:7532218387
REGON: 384174656

ul. Nitshmanna 30-32
82 - 300 Elbląg

NUMER RACHUNKU:

53 2490 0005 0000 4530 9876 4528
IBAN: PL53249000050000453098764528
Kod SWIFT banku: ALBPPLPW

ALIOR BANK