Dla Dorosłych

KONSULTACJE PSYCHIATRYCZNE

Konsultacja psychiatryczna jest niezbędnym elementem ukierunkowania procesu terapeutycznego, w każdej sytuacji, w której dochodzi do zagrożenia życia lub zdrowia. Na co dzień pracujemy z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń, wywołujących liczne napięcia psychiczne, które rozładowywane są poprzez zachowania autoagresywne (samookaleczenia, uzależnienia, nadaktywność seksualna).

Wspieramy naszych Klientów w dążeniu do odzyskania zdrowia przeciwdziałając objawom psychosomatycznym oraz somatopsychologicznym taki jak: depresja, uzależnienia, zaburzenia osobowości, zaburzenia zachowania, zaburzenia nastroju, zespół stresu pourazowego, inne kryzysy. 

 

Dodaj podtytuł (29)

Wiemy czym jest cierpienie, ale wiemy również, że dobierając odpowiednie narzędzia terapeutyczne można przestać cierpieć i wzbudzić na nowo ciekawość, dzięki której życie samo w sobie znów staje się atrakcyjne. 

Jak wygląda  konsultacja psychiatryczna?

Konsultacje mają charakter rozmów, podczas których oceniana jest skuteczność zastosowanego leczenia oraz zalecane są ewentualne zmiany. Z uwagi na stres towarzyszący pierwszym wizytom, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym Klientom komfort, dyskrecję oraz bezpieczną, pełną akceptacji i szacunku atmosferę. Po przeprowadzonej rozmowie i postawieniu wstępnej diagnozy planowany jest proces leczenia, dobierając najskuteczniejsze metody dopasowane do specyfiki zgłaszanych przez Klienta trudności. Często sugerowane jest podjęcie psychoterapii jako dopełnienie leczenia farmakologicznego.

Czy informacje, które podaję są przekazywane dalej?

Lekarz psychiatra zobowiązany jest do przestrzegania tajemnicy lekarskiej dotyczącej przebiegu leczenia wszystkich naszych Klientów. Pracownia Psychologii Holistycznej jako jednostka współpracująca nie otrzymuje informacji zwrotnych dotyczących treści poruszanych podczas konsultacji z lekarzem.  

Konsultacja psychiatryczna zwykle wymagana jest gdy:

  • Pojawiają się myśli samobójcze
  • Dochodzi do samookaleczeń
  • Odczuwamy długotrwały, nieuzasadniony lęk
  • Żyjemy w permanentnym poczuciu napięcia
  • Izolujemy się przed kontaktami z innymi
  • Doświadczamy chwiejności nastrojów
  • Obserwujemy urojenia, halucynacje, zamrożenia.
Dodaj podtytuł (30)
Informacje podstawowe

PRACOWNIA PSYCHOLOGII HOLISTYCZNEJ
NIP:7532218387
REGON: 384174656

ul. Nitshmanna 30-32
82 - 300 Elbląg

NUMER RACHUNKU:

53 2490 0005 0000 4530 9876 4528
IBAN: PL53249000050000453098764528
Kod SWIFT banku: ALBPPLPW

ALIOR BANK